КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "Центр дитячої та юнацької творчості Криворізької районної ради"

Історія Центру

З 1978 по 1989 рік Карнаух Ірина Євгеніївна працювала в Криворізькому районному Будинку піонерів , методистом та директором. За цей час гуртки від Будинку піонерів працювали в кожному селі на базі кожної школи. Було охоплено гуртковою роботою  60% дітей від загальної кількості учнів району. Ірина Євгеніївна домоглася того, що в 1987 році Криворізькому районному Будинку піонерів було надано окреме приміщення в с. Лозуватка. в якому урочисто було відкрито художню студію, зал хореографії, дитячі клуби і об’єднання, відділ технічної творчості, обладнано кімнати для занять духового та  вокально-інструментального  ансамблю та гуртків за інтересами. Була створена належна матеріальна база та здійснювалось 100% фінансування закладу.

Лідер Лариса Петрівна призначена  директором Будинку піонерів з 1989 року. Вона 36 років працює в закладах та установах освіти Криворізького  району. Проявляє достатній рівень професіоналізму, ініціативи, досконало володіє ефективними формами, методами організації навчання педкадрів. Здійснює організацію та контроль за впровадженням обласних, районних комплексних програм «Громадське виховання», «Діти України», «Рівний-рівному», «Діалог». Займається організацією та проведенням Всеукраїнських та обласних оглядів, конкурсів,  експедицій в навчально-виховних закладах району.

В 1989 році від районного Будинку піонерів за ініціативою Лідер Л.П. було відкрито 5 філіалів з окремими приміщеннями в селах Красіно, Радушне, Вільне, Червоне, Христофорівка. На базі всіх шкіл району працювали гуртки (80% від загальної кількості учнів району було охоплено гуртковою роботою). Створено методичний відділ, до складу якого входили методисти та керівники філіалів районного Будинку піонерів. На базі приміщення  районного Будинку піонерів в с. Лозуватка проводились районні свята, конкурси, фестивалі дитячої творчості, виставки, семінари для піонервожатих, керівників гуртків, організаторів позакласної роботи.

Вихованці Будинку піонерів мали можливість реалізувати свій творчий потенціал шляхом участі в гуртках та об’єднаннях художньо-естетичного, еколого-природничого, туристко-краєнавчого та технічного спрямування.

Районний Будинок піонерів в с. Лозуватка став справжнім центром по роботі з піонерами, жовтенятами, комсомольцями району на маршрутах Всесоюзного маршу «Йдемо шляхом Леніна, шляхом Жовтня!»

Бібік Тамара Леонідівна З 1992-2000 рік працює директором Центру дитячої творчості Криворізького району. За роки її роботи  в 27 гуртках та дитячих об’єднаннях 510 вихованців отримують додаткову освіту за інтересами, працюють 16 педагогів на базі шкіл, так як окремого приміщення немає. Більша частина педагогів, керівників гуртків – це справжні ентузіасти, майстри своєї справи, які досягають значних перемог на обласних та міжнародних виставках і конкурсах. Так у змаганнях з авіамоделізму 6 вихованців керівника гуртка Халіка В.А.  стали призерами та чемпіонами обласних і республіканських змагань, а двоє з них Халік Юрій та Старов Олександр були включені до збірною юнацької команди України і зайняли IV місце на змаганнях з авіамоделізму у Туреччині(1998рік) і X місце серед команд на змаганнях у Польщі.

Надзвичайною популярністю серед дітей користуються традиційні туристко-краєзнавчі зльоти, змагання з пішохідного туризму та орієнтування.

Вихованці керівника туристсько-краєзнавчого гуртка Гушула Г. Ю. неодноразово ставали призерами обласних змагань і зльотів.

Центр дитячої творчості  об’єднував дитячі та юнацькі організації – осередків СПОУ, які налічували 900 членів при 12 школах району.

З 2001 по 2009 роки ЦДТ Криворізького району очолює Сологуб Олеся Іванівна. За часів роботи Сологуб О.І.  досягнення керівників гуртків ЦДТ Криворізького району були визнані не лише на районному, але й на обласному та Всеукраїнському рівнях. Будучи прагматиком та стратегом, вмілим управлінцем Олеся Іванівна   змогла згуртувати біля себе творчі особистості, які по справжньому є професіоналами своєї справи та захоплень. Організаторські здібності, інтелект, відповідальність керівника, згуртованість колективу ЦДТ допомогли створити умови для розвитку дитячих здібностей і підтримки талановитої молоді дітей району. За часів управлінської діяльності Сологуб О.І. було введено посаду психолога та методиста ЦДТ. В складних соціально-економічних умов, що склалися в країні завдяки наполегливості, авторитету, професіоналізму Олесі Іванівни вдалося зберегти мережу гуртків ЦДТ, також значно омолодився  кадровий склад керівників, введено нові напрямки гурткової роботи а саме: студія фітодизайну, ляльковий театр, біопластику.

З 2010 року  по сьогоднішній час ЦДЮТ Криворізького району очолює Ланчковський Андрій Сергійович

ЦДЮТ Криворізького району створений в результаті зміни найменування Центру дитячої творчості Криворізького району зареєстрованого розпорядженням голови Криворізької районної ради №465 від 05.10.1995 р. та є правонаступником усіх прав і обов'язків

22 лютого 2013 року створено в результаті перетворення Комунальний позашкільний навчальний заклад "Центр дитячої та юнацької творчості Криворізької районної ради"