КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "Центр дитячої та юнацької творчості Криворізької районної ради"

Про підсумки роботи гуртків ЦДЮТ в літній період

в пришкільних таборах відпочинку на базі навчально-

виховних закладів району.

На виконання Законів України «Про загальну середню освіту»,  «Про охорону дитинства», Закону України № 375-VІ «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Загально-державної програми  «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року» , розпорядження голови Дніпропетровської облдержадміністрації №1-71-15 «Про організацію оздоровлення дітей  влітку 2015р», розпорядження голови Криворізької РДА та  районної Програми відпочинку та оздоровлення дітей ,  наказу відділу освіти №93 «Про організацію відпочинку та оздоровлення учнів закладів освіти району у літній період 2015 року»

Влітку 2015 року з 02 червня по 19 червня функціонувало 23 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей.На базі Радушненської ЗОШ працювали 3 хореографічні гуртки ЦДЮТ (керівник Довбня Н.О.), в Кіровській ЗОШ- «Художня студія» та «Ляльковий театр», в Зеногайській ЗОШ «Образотворче мистецтво» (керівник Просекін І.А.), при Червоношахтарській ЗОШ та при Надеждівській ЗОШ- гуртки  «Авіамоделювання» (керівник Леонтьєв Д.В.), хореографічний гурток при Новопільській ЗОШ (керівник Дементієнко В.Р.) Гуртковою роботою було охоплено понад 300 вихованців ЦДЮТ. В травні 2015р складено  та затверджено педагогічною радою план роботи та Заходи  на період літнього відпочинку вихованців ЦДЮТ.

Гурткова робота та масові заходи в пришкільних таборах відпочинку було складено, враховуючи побажання вихованців та з урахуванням  наявних  в  школах засобів та можливостей (матеріальних, фінансових, творчих). В першу чергу були враховані традиції і напрямки роботи закладів, рівень підготовки педагогів, бажання та інтереси дітей та батьків. Велика увага в цьому році приділялася творчим іграм, конкурсам, екскурсіям, віртуальним подорожам та мандрівкам тематичного спрямування, враховуючи важливі форми виховної, навчально-розвиваючої, пізнавальної та дослідницької діяльності вихованців ЦДЮТ.

Активно в цьому плані попрацювали керівники гуртків Довбня Н.О.і Просекін І,А.,вони творчо і професійно організували і проводили дуже цікаві,різнопланові, змістовні заходи: це і уроки-подорожі до країн танців: Єгипту, Бразиліі (Бразильський карнавал), вивчення танцювальної культури народів світу (Венісуельськтий карнавал), урок-подорж до Африки-вивчення техніки джаз-модерн танцю. Традиційні свята українського народу: Івана Купала, народні вечорниці, уроки-подорожі до музею воскових фігур, до Зоопарку,(відображення в танці рухів звірів), самостійне виготовлення танцювальних костюмів до карнавалів та віртуальних подорожей.Проведення флешмобів і танцювальних конкурсів. З цікавістю діти сприймали відео-уроки: перегляд та обговорення фільмів «Балет»,»Аванссцена» «Щелкунчик»-всі  ці та багато інших цікавих заходів майстерно  провела хореограф ЦДЮТ Довбня Н.О.Заслуговують уваги і заходи, проведені в «Художнй студіі та Ляльковому театрі» Просекіним І.А.Це і виготовлення та запуск повітряних зміів, проведення різних за тематикою  пленерів з мальбертом по рідному краю, екскурсія в  Страусленд с. Грузьке- здійснення малюнків з натури .Виготовлення ляльок та постановка лялькових вистав для дітей дитсадка , для школярів, для батьків. Під час роботи гуртків стендового моделювання та історичних моделей (керівник ЛеонтьєвД.В.) діти виготовляли моделі літаків та військової техніки , виготовляли діараму, проводили віртуальні уроки подорожі в історичне минуле.

Продовжували роботу і гуртківці »Авіамодельного гуртка» під керівництвом Халіка В.А, які приймали участь в регіональних та обласних змаганнях з початкового авіамоделювання і стали переможцями, зайнявши призові місця. Працювали у Христофорівському пришкільному таборі вихованці гуртка «Майстерня філіграні» під керівництвом Харламової Т.О. Вони виготовляли подарунки-обереги  учасникам АТО. У виготовленні сувенірів – подарунків для учасників АТО взяли участь вихованці гуртка прикладного мистецтва при Красінській ЗОШ (керівник Мошуль А.М.)Подарунки було вручено  учасникам  АТО на районних урочистостях

Для реалізації права кожної дитини на повноцінний відпочинок,  та забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб, адміністрацією ЦДЮТ в тісній співпраці з навчально-виховними закладами району було організовано роботу так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе сильною, творчою особистістю, збагатилась духовно і почувала себе комфортно. Виходячи з плану роботи і режиму дня, керівники гуртків ЦДЮТ спланували свою діяльність,підтримуючи ініціативу вихованців.

Кожен день роботи мав свою тематику та проходив під відповідним гаслом.

До Дня захисту дітей 2 червня  відбулися концерти, в якихвзяли участь хореографічні та вокальні колективи ЦДЮТ(керівники Дементієнко В.Р., Довбня Н.О., Кухар Г.В., Коваленко І.М., РєпінаЗ.В, .ГаваС.М., РихельТ.О., ПоздняковМ.Я.)

Особлива увага приділялась національно-патріотичному, екологічному, трудовому, естетичному вихованню, формуванню здорового способу життя, підтримці та зміцненню здоров’я дитини, для чого проводилася відповідна виховна, культурно-масова, екскурсійно-туристична, натуралістична та суспільно-корисно-корисна робота.

Всі заходи,що булизаздалегідь заплановані ,керівники гуртків виконали, і як свідчить проведене під час перевірок адміністрацією ЦДЮТ, анкетування, діти залишилися дуже задоволені своїм відпочинком. Фотозвіт Літнє оздоровлення 2015 можна переглянути за посиланням

Обласний етап Всеукраїнської експедиції учнівськохї та студентської молоді "Моя Батьківщина - Україна" до 25.10.2015 року

Обласний конкурс "Золотий Колобок - 2015" до 01.11.2015 року

Обласний тур туристсько-краєзнавчої експедиції "Мій рідний край" до 01.12.2015 року